Top menu

Aktualności

Planowane duże imprezy w 2011 roku.

W zakładce Szkolenia  - Planowane  przedstawiam wstępną propozycję dużych imprez planowanych w 2011 roku.

Targi Funeralne MEMENTO

W dniach 19-20 listopada 2010 r. odbyły się w Warszawskiej hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 Targi Funeralne MEMENTO im. Wojciecha Krawczyka.
Zapraszam do obejrzenia relacji fotograficznej w zakładce Fotoreportaże  - Targi

Ustawa z dnia 17 marca 1932

Dz.U. 1932 nr 35 poz. 359 Ustawa z dnia 17 marca 1932 r. o chowaniu zmarłych i stwierdzaniu przyczyny zgonu.

Obowiązkowe Ubezpieczenie OC zarządcy nieruchomości

Zarządca nieruchomości to jeden z wielu zawodów, na który nasz ustawodawca nałożył obowiązek posiadania ubezpieczenia OC. 

Kolumbarium w Skierniewicach

W niedzielę 31 października br. o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Strobowskiej w Skierniewicach w obecności władz miasta i mieszkańców oddano pierwsze w okolicy kolumbarium. Uroczystość otworzył Marian Sarniak prezes miejskiej spółki „ARS” administrującej cmentarzem.

Budowa Krematorium w Gorzowie Wielkoplskim

W dniu 29 października 2010 r. w Urzędzie Miasta odbyła się rozprawa administracyjna z udziałem społeczeństwa dotycząca budowy przez firmę PRODUCTS krematorium przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wielkopolskim.

NECROPOLIS EXPO 2010 już za nami!

Pierwsze w Poznaniu Targi Techniki Cmentarnej i Usług Pogrzebowych, już za nami.

Zapraszam na IV-tą Konferencję Zarządców i Administratorów Cmentarzy

Uprzejmie informujemy, że w dniu 8 października 2010 roku (piątek) o godz. 11.00  w Speake′r Corner, Hala nr 3 na  terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 w Poznaniu, rozpocznie się Czwarta Konferencja Zarządców i Administratorów Cmentarzy, 

Zasady chowania zmarłych w polskim systemie prawnym

Zasady chowania zmarłych w polskim systemie prawnym
Zasady chowania zmarłych zostały wyczerpująco sformułowane w ustawie z dnia 31 stycznia 1959r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych ( Dz. U. z 2000r. Nr 23 poz. 295 ). 

Prawne aspekty funkcjonowania cmentarzy

W artykule wyjaśnione są prawne aspekty funkcjonowania cmentarzy i dbałości o nie oraz kwestie związane z tym, kiedy według prawa można zlikwidować cmentarz a kiedy nie można tego w żadnym wypadku uczynić.